Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na naszą parafię.

Bóg zapłać za składane ofiary.

I czwartek miesiąca

 • Msza Święta o powołania zakonne, misyjne i kapłańskie w I czwartek o godzinie 7:30. Po Eucharystii nabożeństwo.
 • Zapraszamy dzieci do spowiedzi od godziny 16:00.
 • O godzinie 16:30 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w intencji dzieci naszej parafii. Zapraszamy pierwszoklasistów z tornistrami na uroczyste  błogosławieństwo.
 • Po Mszy Świętej rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu

Piątek

 • Od godziny 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Wszystkie dzieci już uczestniczące i chętne zapraszamy na rozpoczęcie roku formacyjnego Ministrantów i Dzieci Maryi  o godz. 16.00 w ogrodzie u Sióstr służebniczek ul. 1 maja 84

Sobota

 • 18.00 zapraszamy wszystkich członków grup parafialnych na uroczystą Eucharystię i rozesłanie, a później na spotkanie przy stole.

Przyszła niedziela

 • Kolekta przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 • Zapraszamy na jastrzębską, pieszą pielgrzymkę do Pszowa, do Bazyliki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w niedzielę 10 września. Rozpoczęcie pielgrzymki w parafii św. Brata Alberta o godzinie 4:30. Nasza parafia dołączy do pielgrzymów o godzinie 5:15.
 • Msza Święta w I rocznicę przyjęcia przez dzieci komunii świętej o godzinie 11:00.
 • Jak co roku miasto organizuje tym razem w niedzielę 10 września w Parku Zdrojowym „Festyn Zdrowia”. Początek imprezy o godzinie 14:00. W trakcie imprezy mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji lekarskich oraz wielu innych atrakcji.

Ogłoszenia inne

Do 12 września trwa głosowanie w marszałkowskim budżecie obywatelskim. Każdy mieszkaniec województwa śląskiego, także dziecko, może poprzeć 1 projekt z puli eko i 1 z dowolnego podregionu, niekoniecznie tego, w którym mieszka. Zagłosuj na projekt “Spotkajmy się w dialogu – wspieranie zdrowia psychicznego mieszkańców subregionu zachodniego” (podregion nr 3), zachęć do głosowania rodzinę i znajomych. Projekt zakłada stworzenie grup wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi, ich rodzin, opiekunów osób z chorobami otępiennymi, rodziców mających trudności wychowawcze, prelekcje destygmatyzacyjne o zaburzeniach psychicznych, kurs otwarty dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego dla pracujących w zawodach pomocowych, sesje terapeutyczne dla chorujących psychicznie i ich bliskich.
Link do głosowania: eBO (slaskie.pl)

W trakcie głosowania trzeba podać numer telefonu, na który przyjdzie SMS z kodem. Należy wpisać go na stronie. Na jeden numer może przyjść maksymalnie 5 kodów. Zachęcamy by pomóc zagłosować seniorom i osobom nieposiadającym telefonu komórkowego. Zaanagżowanie w sprawy ważne społecznie to praktyczny wymiar przykazania miłowania bliźniego.

Jeżeli nie masz dostępu do Internetu lub masz inny problem z głosowaniem, skontaktuj się z Hanną Pasterny z redakcji „Głosu Serca”, tel. 609 771 785.

Categories: Ogłoszenia