orkiestraW październiku 2010 r. ks. proboszcz Antoni Pudlik wraz z grupą muzyków – Joachimem Paczyńskim, Lucjanem Ledwoniem, Waldemarem Pawlikiem oraz Tomaszem Paczyńskim postanowili zachęcić do wspólnego grania osoby z okolic, szczególnie młodzież, zakładając Parafialną Orkiestrę Dętą przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju. Dyrygentem orkiestry został Joachim Paczyński.

Pierwszy koncert nowopowstałej orkiestry odbył się 20 listopada 2010 r. Przez orkiestrę przewinęło się prawie 80 osób, część z nich gra do dziś. Obecnie skład tworzy młodzież z Jastrzębia-Zdroju i okolic wspomagana przez kilku bardziej doświadczonych muzyków. Próby odbywają się w piątki o godz. 20.00 w budynku udostępnionym przez ks. Pudlika. Muzycy spotykają się z potrzeby muzykowania, by wspólnie tworzyć piękno, jakim jest muzyka. Na próbach panuje miła i serdeczna atmosfera, a ks. proboszcz dba o nasze żołądki, przynosząc słodki prowiant i napoje.

Gramy zarówno utwory sakralne, jak i rozrywkowe. Bierzemy udział w wielu uroczystościach religijnych i świeckich, w sumie wykonaliśmy ponad 60 koncertów. Za sprawą ks. Antoniego Pudlika reprezentowaliśmy nasze miasto, dając kilka ciepło przyjętych koncertów w Pfarkirchen i w Angermuende w Niemczech. Zapewniamy również oprawę muzyczną organizowanego rokrocznie przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa Jastrzębskiego Korowodu Trzech Króli.

Wspominając o orkiestrze, nie można zapominać o muzykach, którzy udzielali się w naszym kościele, upiększając swą grą kościelne święta. Jest to między innymi Manfred Niezgoda, pierwszy trębacz big-bandu Maksa Gregera, oraz jego ojciec śp. Paweł Niezgoda. Opiekunem naszej grupy był śp. ks. Anzelm Skrobol, wielki promotor muzyki i śpiewu w Jastrzębiu-Zdroju.