MENU 

Każdy z zamieszczonych poniżej obrazków to ikona - element menu graficznego.
Użyte źródła: KEP(https://episkopat.pl/), Archidiecezja katowicka (https://archidiecezjakatowicka.pl/),
Vatican News(https://www.vaticannews.va)


Wcześniejsze komunikaty / modlitwy / filmy z okresu pandemii
są dostępne w zakładce Parafia-Wydarzenia A.D. 2020 (z menu głównego)
Mobirise
Komunikat ks. arcbp. Wiktora Skworca - 28.05.2020
Mobirise
SŁOWO
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
DO GÓRNIKÓW W SYTUACJI PANDEMII

Mobirise
Zaproszenie do duchowej pielgrzymki do Piekar 
Mobirise
Spotkanie z Matką Bożą  2020
Mobirise
Abp Wiktor Skworc zaprasza do modlitwy przed piekarskim wizerunkiem Matki Bożej
Mobirise
Komunikat ks. arcbp. Wiktora Skworca - 16.05.2020
Mobirise
Komunikat ks. arcbp. Wiktora Skworca - 04.05.2020
Mobirise
Słowo Metropolity Katowickiego  w związku ze święceniami prezbiteratu i metropolitalnym świetem rodziny
Mobirise
Komunikat KEP: List Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy urodzin
św. Jana Pawła II 
Mobirise
Modlitwa do Matki Bożej Piekarskiej,
Lekarki Chorych
Mobirise
Polecany film o Komunii duchowej
RADIO M
17 ,18 KWIETNIA, 2020
(obowiązuje od poniedziałku 20 kwietnia 2020)
Mobirise
20 MARCA, 2020
(nadal pozostaje w mocy)
Mobirise
20 MARCA, 2020
(nadal pozostaje w mocy)
Mobirise
25 MARCA, 2020
(nadal pozostaje w mocy)

KOMUNIKAT

28 MAJA 2020

ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO
ODNOŚNIE DO SPRAWOWANIA POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ I LITURGICZNEJ
Z DNIA 28 MAJA 2020 R.


 

   


21 MAJA 2020

PIEKARY 2020 - PIELGRZYMKA DUCHOWA MĘŻCZYZN I MŁODZIEŃCÓW

Mobirise


21  MAJA 2020

Abp Wiktor Skworc zaprasza do modlitwy przed piekarskim wizerunkiem Matki Bożej

W ostatnią niedzielę maja rokrocznie odbywała się archidiecezjalna pielgrzymka świata męskiego do Matki Bożej Piekarskiej. W tym roku - z racji epidemii - odbędzie się w skromniejszej formie. Metropolita katowicki zaprasza jednak całe rodziny do wspólnej modlitwy i uczestniczenia w transmisjach.

W opublikowanym komunikacie abp Wiktor Skworc przypomina, że "maj jest w Kościele czasem modlitewnej komunii ze świętą Matką Boga." W tym czasie, tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca maja, odbywała się archidiecezjalna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Metropolita katowicki pisze, że w tym roku, w związku z trwającym stanem epidemicznym pielgrzymka nie może się odbyć w tradycyjnej formie. Hierarcha zachęca jednak do wspólnej modlitwy całe rodziny. - Zapraszam wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę pielgrzymów w uroczystość Zesłania Ducha świętego, tj. w niedzielę 31 maja br. od godz. 13-tej przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej - pisze arcybiskup.

"Modlitwa rozpocznie się od złożeniu hołdu Matce Bożej, po którym wygłoszę przesłanie społeczne. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki" - czytamy w komunikacie.

Metropolita dodaje, że Bożej Opatrzności powierzać będziemy wszystkie osobiste intencje oraz osoby zmagające się z obecną sytuacją w kraju i na świecie, szczególnie chorych, ich najbliższych oraz służby medyczno-sanitarne. - Maryję, czczoną w Piekarach Śl. jako Lekarkę, z pokorą będziemy prosić o wyjednanie wszystkim łaski zdrowia i pomyślności - podkreślał dodając, że świat męski tego dnia - ze względu na obostrzenia - będzie reprezentowany w piekarskiej bazylice wyłącznie przez mężczyzn i młodzieńców z parafii dekanatu Piekary Śląskie oraz zaproszonych gości.

Abp Skworc poprosił wszystkich innych wiernych o pozostanie w domach i modlitewną łączność za pośrednictwem mediów. Uroczystość tę będą transmitowały m. in.: Telewizja Polonia, TVP Katowice, a także Radio eM i Polskie Radio Katowice.

Hierarcha zachęcił też do przeżycia triduum modlitewnego przygotowującego do pielgrzymki - będzie to możliwe za pośrednictwem łącza internetowego od czwartku 28 maja, codziennie o godz. 18. Każdego dnia wierni wraz z księżmi piekarskiego sanktuarium będą mogli przeżyć mszę św., odmówić różaniec, Litanię do Matki Bożej Piekarskiej oraz Apel Jasnogórski. Link dostępny jest na stronie internetowej sanktuarium. W sobotni wieczór – po zakończonym modlitewnym triduum – będzie miała miejsce tzw. godzina ewangelizacyjna, połączona z inscenizacją o biblijnej historii Józefa egipskiego oraz świadectwami wiary.

- Drodzy Bracia i Siostry, wraz z Maryją, zawsze otwartą na współdziałanie z Duchem Świętym, uwielbiajmy Pana i prośmy o potrzebne łaski - pisze arcybiskup do archidiecezjan udzielając im błogosławieństwa.

18 MAJA 2020

SŁOWO
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
DO GÓRNIKÓW W SYTUACJI PANDEMII