Wspólnota Świętego Mikołaja liczy obecnie ok. 50 osób niepełnosprawnych wraz z rodzicami. Opiekunami są ks. Adam i s. Grażyna. Spotkania odbywają się regularnie w trzecie soboty miesiąca. Rozpoczynają się o godz. 9.30 okazją do spowiedzi i Mszą św. o godz. 10.00 sprawowaną w intencji solenizantów z danego miesiąca. Po niej następuje spotkanie w salce i poczęstunek połączony ze wspólną zabawą.

W grudniu odbywa się tradycyjne spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręcza wszystkim słodkie upominki. Spotkanie marcowe jest połączone z udziałem w rekolekcjach szkolnych dla Zespołu Szkół nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka.

Grupa uczestniczyła we wspólnych wyjazdach do stajenek w Górkach Wielkich, do Piekar Śląskich, Muzeum Chleba w Radzionkowie i Ogrodu Biblijnego w Chorzowie, Ustronia Hermanic, Leśnego Parku Niespodzianek, Krakowa Łagiewnik, a nawet do Rzymu. Niektórzy biorą udział w Szkolnych Pieszych Pielgrzymkach Zespołu Szkół nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Pod koniec roku formacyjnego, przed wakacjami, odbywa się tradycyjne spotkanie połączone z ogniskiem w ogrodzie Sióstr Służebniczek NMP.

Terminy spotkań:

18 V 2019

8 VI 2019