Ogłoszenia duszpasterskie 26 niedziela zwykła 29.09.2019

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za składane ofiary.

1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godzinie 17.15.

2. Od wtorku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej; zawsze o godzinie 17.15.  Poprzez wypełnienie tej pobożnej praktyki, możemy codziennie zyskiwać łaskę odpustu zupełnego, spełniając warunki odpustu.

3. Decyzją papieża Franciszka tegoroczny październik będziemy przeżywać jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Codzienny różaniec pragniemy odmawiać w intencji misji świętych. W poszczególnych tygodniach będziemy także sprawować Eucharystie w intencji misjonarzy.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.

Zapraszamy do spowiedzi świętej dzieci:

– w czwartek klasy 5-6-7 od godziny 15.45. O godz. 16.30 Msza święta szkolna.

– w piątek od godz. 17.00 dzieci wczesnokomunijne, po I Komunii św. oraz klasy 8.

Msza święta o powołania zakonne, misyjne i kapłańskie w I czwartek o godzinie 8.00.

Po Eucharystii nabożeństwo.

Msza święta w intencji czcicieli NSPJ w I piątek o godz. 8.00. Po Eucharystii porannej i wieczornej nabożeństwo pierwszopiątkowe. O godz.18.00 Msza św. w intencji dzieci po wczesnej i I Komunii świętej, ich rodziców, młodzieży oraz wszystkich rodzin naszej parafii.

W I sobotę chcemy spełnić prośbę Matki Bożej Fatimskiej. O godzinie 17.00 rozmyślanie z Matką Najświętszą, różaniec wynagradzający, o 18.00 Eucharystia. Po Mszy św. udzielimy błogosławieństwa mamom oczekującym potomstwa.

Chorych oraz starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godziny 9.30.

5.  10 października w czwartek, zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej na Jasną Górę. Wyjazd o godzinie 7.30. Powrót około godziny 17.00. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu wynosi 30 zł.

6. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Mszę świętą w ich intencji w czwartek, natomiast spotkanie miesięczne odbędzie się za tydzień , w niedzielę o godzinie 15.30 w domu parafialnym.

7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

8. Obchody liturgiczne tygodnia:    w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima,  

we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,    w środę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów,

w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,    w sobotę – wspomnienie św. Faustyny.