Ogłoszenia duszpasterskie 12 niedziela zwykła 23.062019

Witamy w naszej parafii ks. proboszcza Stanisława Czempkę, budowniczego kościoła świętego Wawrzyńca w Wilchwach. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na budowę tego kościoła.

1. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne i procesję wokół kościoła do piątku włącznie na godzinę 17.30

Z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie czterech ołtarzy na trasie procesji Bożego Ciała, a także tym, którzy przyozdobili okna swoich mieszkań i domów.

2. Od 30 sierpnia, dekretem księdza arcybiskupa Wiktora Skworca, ks. Janusz Wilczek zostaje skierowany do parafii NSPJ w Mysłowicach. Podejmie tam posługę wikariusza i kapelana więzienia.

3. W czasie wakacji zostaje zawieszona środowa, całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. W okresie wakacyjnym nie będzie też Mszy świętej w niedzielę o godzinie 9.45 oraz w tygodniu o godzinie 7.00.

4. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze święte o godzinie 8.00, 9.00 i 18.00.

5. W sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu kolekta jest przeznaczona na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.

6. Za tydzień w niedzielę obchodzimy uroczystość odpustową.

Kaznodzieją odpustowym będzie ks. mjr Tomasz Koczy kapelan jednostki Wojska Polskiego. Zapraszamy na sumę odpustową o godzinie 12.15 wszystkich parafian i gości oraz chór, orkiestrę, poczty sztandarowe, górników do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów.

Pamiętajmy, że tego dnia każdy z nas spełniając zwykłe warunki może uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

7.W poniedziałek 1 lipca po niedzieli odpustowej zapraszamy starszych wiekiem i chorych parafian na Eucharystię sprawowaną w ich intencji na godzinę 9.00. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie przy stole do domu parafialnego. Msza święta w intencji wszystkich zmarłych parafian będzie sprawowana na cmentarzu parafialnym również w poniedziałek po niedzieli odpustowej o godzinie 16.00.