Ogłoszenia 28.01.2018

3 NIEDZIELA ZWYKŁA   27.10.2019

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i budynku parafialnego. Bóg zapłać za składane ofiary.

1. Zapraszamy na wspólne kolędowanie z parafialną orkiestrą dętą o godzinie 17.00. Dzisiaj również o 15.30 spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej.

2. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca.

Zapraszamy do spowiedzi świętej dzieci:

– w poniedziałek klasy 4 na godz. 15.30

– w czwartek klasy 5-6-7 na godz. 15.30.  O godz. 16.30 Msza św. szkolna.

– w piątek od godz. 17.00 młodzież gimnazjum i klasy 8.

Msza św. w intencji czcicieli NSPJ w piątek o godz. 8.00.

O godz.18.00 Msza św. w intencji dzieci po wczesnej i I komunii świętej, ich rodziców, młodzieży oraz wszystkich rodzin naszej parafii.

3. W pierwszą sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte o 7.00, 8.00 i 9.00. Kolekta przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną od godziny 9.45.

W I sobotę chcemy również spełnić prośbę Matki Bożej Fatimskiej.

O godz.17.00 rozmyślanie z Matką Najświętszą, różaniec wynagradzający, o 18.00 Eucharystia. Po Mszy św. udzielimy błogosławieństwa mamom oczekującym potomstwa.

4.Dzieci przygotowujące się do przyjęcia wczesnej i pierwszej komunii świętej zapraszamy z rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 11.00, podczas której poświęcimy świece komunijne.

5. Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w przyszłą niedzielę o godz.15.30 w domu parafialnym.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

6. Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej serdecznie zaprasza wszystkich Parafian na uroczystą mszę świętą w intencji górników, którzy odeszli na wieczną szychtę i koncert muzyki sakralnej w wykonaniu solistów i chóru Filharmonii Śląskiej oraz orkiestry „Aukso” pod batutą Marka Mosia. Msza św. i koncert odbędą się w Kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju w sobotę, 2 lutego o godzinie 13.00.

Równocześnie przypominamy o projekcji filmu pt. „Brat  naszego Boga”. Film powstał według dramatu Karola Wojtyły. Będzie wyświetlany w niedzielę 3 lutego 2019 r. o godz. 15.00w kinie Centrum w Jastrzębiu-Zdroju. Seans jest bezpłatny. Bilety do odbioru w kasie MOK od 28 stycznia. Oba wydarzenia odbędą się w ramach I Jastrzębskiego Przeglądu Filmów Religijnych dedykowanego Ojcu Świętemu – Papieżowi Janowi Pawłowi II.